BeşiktaşGenel

Beşiktaş’a Chelsea’den 3 Yıldız İsimChelsea’nin ara transfer döneminde Beşiktaş’a önerdiği oyuncularla ilgili detaylar gün yüzüne çıkmış durumda. İngiliz basınından gelen haberlere göre, Chelsea’nin sahibi Todd Boehly, finansal fair-play kuralları çerçevesinde kadrodaki fazlalıkları azaltmak amacıyla bazı oyuncularını göndermeyi planlıyor ve bu kapsamda Beşiktaş’a üç futbolcu önerisi sunuldu.

İlk olarak, 25 yaşındaki Fransız stoper Malang Sarr’ın Beşiktaş’a satılma fırsatının sunulduğu belirtiliyor. Sarr, bu sezon Chelsea’de forma şansı bulamamış ve kadroda düşünülmemişti. Geçen sezonu Monaco’da kiralık olarak geçiren Sarr’ın Beşiktaş’ın savunmasına güç katacağı düşünülüyor.

Diğer bir oyuncu önerisi ise 18 yaşındaki Brezilyalı Deivid Washington’a geldi. Geçtiğimiz yaz Santos’tan 16 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilen Washington, Chelsea forması altında beklenen performansı gösterememiş ve sınırlı süre almıştı. Forvet mevkisinde oynayan genç oyuncunun Beşiktaş’a katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Üçüncü önerilen isim ise 19 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Andrey Santos oldu. Chelsea’nin Ocak 2023’te Vasco da Gama’dan transfer ettiği Santos, ön libero mevkisinde görev yapıyor.

Sezonun ilk yarısını Nottingham Forest’ta kiralık geçiren Santos, burada fazla forma şansı bulamadığı için ara transfer döneminin son gününde Strasbourg’a kiralandı. Beşiktaş’ın orta sahasına genç yetenek Andrey Santos’un katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir