BeşiktaşGenel

Beşiktaş’a Gol Makinası GeliyorBeşiktaş, kış transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için yoğun çaba harcıyor. Siyah-beyazlılar, bu doğrultuda gerçekleştirdikleri tek transferle Adana Demirspor’dan Jonas Svensson’u kadrolarına katmışlardı. Ancak yönetim, takımın ihtiyaçları doğrultusunda yeni transferlere odaklanmaya devam ediyor.

Son gelişmelere göre, Beşiktaş’ın transfer radarında Mısır Ligi takımlarından Ittihad’da forma giyen Angolalı golcü Mabululu bulunuyor. Bu transfer iddiası Afrika basınında Sportnewsafrica’da yer aldı.

Ittihad kulübü başkanı Mohamed Moselhi, yaptığı açıklamada Beşiktaş’ın Mabululu’ya olan ilgisini doğrulayarak, oyuncu için resmi bir teklif almadıklarını belirtti. Ayrıca Moselhi, Mabululu’ya olan ilginin sadece Beşiktaş ile sınırlı kalmadığını, Avrupa ve Körfez kulüplerinin de oyuncuyla ilgilendiğini ifade etti.

Mabululu’nun 31 yaşında olmasına rağmen Mısır Ligi’nde gösterdiği etkileyici performans dikkat çekiyor. Bu sezon ligde 7 maçta forma giyen tecrübeli santrfor, 6 gol atıp, 1 asistle takımına katkı sağladı.

Ancak, Ittihad kulübünün Mabululu için talep ettiği bonservis ücretinin 5 milyon Euro olduğu bildirildi. Beşiktaş’ın bu transferdeki yaklaşımı ve girişimleri, önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir