BeşiktaşGenel

Beşiktaşa Yeni Önlibero


Beşiktaş, transfer çalışmalarına devam ediyor ve yeni bir isim gündemlerine geldi. Fransız medyasına yansıyan habere göre, saygın spor gazetesi L’Equipe, siyah-beyazlıların Lens forması giyen 23 yaşındaki Kamerunlu ön libero Jean Emile Onana ile ilgilendiğini duyurdu.

Haberde, Beşiktaş’ın oyuncu için fiyat sorduğu, Fransız ekibinin ise 4 milyon Euro’dan başlayan bir teklifle görüşmelere açık olduğu belirtildi. Jean Emile Onana, genç yaşta Kamerun’da keşfedildikten sonra Portekiz’in Leixoes altyapısında eğitim aldı ve ardından Lille’e transfer oldu. Mouscron ve Bordeaux formalarını da giydikten sonra geçen sezon başında 4 milyon Euro karşılığında Lens’e katıldı.

1.89 metre boyundaki defansif orta saha oyuncusu, Lens’te 26 maça çıktı ancak henüz gol ya da asist kaydedemedi. Ayrıca, Onana 2020 yılından bu yana Kamerun Milli Takımı’nda da forma giymektedir.

Beşiktaş’ın Jean Emile Onana’ya ilgi duyması, kulübün orta saha hattını güçlendirmek ve genç yeteneklere fırsat vermek istemesinin bir göstergesi olarak görülebilir. Transfer müzakerelerinin devam ettiği belirtiliyor ve önümüzdeki günlerde daha net bir gelişme yaşanması bekleniyor. Beşiktaş taraftarları, bu potansiyel transferin gerçekleşmesi halinde Onana’nın takıma katkı sağlayacağı umuduyla heyecanla beklemeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir