Beşiktaş

Beşiktaş’ın Yıldız İsmi Finalde Yok!


Beşiktaş Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında sakatlanan futbolcuları Rachid Ghezzal ve Milot Rashica’nın durumlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan resmi açıklamaya göre, Ghezzal’ın sağ uyluk arka adalesinde kas tendon bileşkesinde gerilme ve ödem, Rashica’nın ise sol uyluk üst iç adalesinde gerilme ve ödem tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Futbol A Takımımızın MKE Ankaragücü ile oynadığı müsabakada sağ uyluk arka adalesinde ağrı hissettiği için oyuna devam edemeyen futbolcumuz Rachid Ghezzal’ın Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde, sağ uyluk arka adalesinde (semitendinosus) kas tendon bileşkesinde gerilme ve ödem saptanmıştır. MKE Ankaragücü maçında sol uyluk üst iç kısmında ağrı hisseden oyuncumuz Milot Rashica’nın Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde, sol uyluk üst iç adalesinde (pectineus) gerilme ve ödem saptanmıştır. Rachid Ghezzal ile Milot Rashica’nın tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır” denildi.

Ancak, Ghezzal’ın Türkiye Kupası Finali’ne yetişmesinin beklenmediği de vurgulandı. Cezayirli oyuncunun iyileşme sürecinin, final maçı tarihine yetişmeyeceği belirtildi.

Beşiktaş Kulübü’nün bu oyuncuların sakatlık durumlarına ilişkin verdiği bilgiler, taraftarları üzmüş olsa da, futbolcuların tedavisine hemen başlanmış olması umut verici bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir