BeşiktaşGenel

Beşiktaş’ta Onana Skandalı! Böyle Yanlışlık Olamaz


Beşiktaş’ın Jean Onana transferi hakkında bazı karışıklıklar ve iddialar gündeme gelmiş gibi görünüyor. Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Jean Onana transferi hakkında yaptığı açıklamaları eleştirmiş ve iki farklı futbolcunun karıştırıldığını iddia etmiştir.

İddialara göre, Beşiktaş’ın transfer ettiği Jean Onana ile Everton’a transfer olan Amadou Onana arasında karışıklık yaşanmış olabilir. Amadou Onana, Senegal asıllı Belçikalı bir oyuncu olarak bilinirken, Jean Onana ise Kamerun asıllı bir oyuncu olarak tanımlanıyor.

Amadou Onana, 2022 yılında Everton’a 35 milyon Euro karşılığında transfer olmuş ve İngiltere Premier Lig’de forma giymektedir. Ön liberoda oynayan Amadou Onana’nın Everton ile 2027 yılına kadar sözleşmesi bulunmaktadır.

Jean Onana ise Beşiktaş’a transfer edilen oyuncudur ve Beşiktaş’ta forma giymektedir. Jean Onana’nın transfer bedeli ve sözleşme detayları da verilmiştir.

Hürser Tekinoktay’ın iddiaları doğruysa, Beşiktaş’ın Jean Onana yerine Amadou Onana’yı transfer ettiği anlamına gelir ki bu ciddi bir transfer hatası olarak değerlendirilebilir. Ancak bu iddiaların resmi bir açıklama veya doğrulama olmadan sadece bir spekülasyon olduğunu unutmamak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir