Galatasaray

Galatasaray’dan Fenerbahçe’yi çıldırtacak plan


Galatasaray yönetimi, yaklaşan Fenerbahçe derbisi öncesi Türkiye Futbol Federasyonu’na yazılı bir başvuru yapacak ve iki kupanın RAMS Park’a getirilmesini talep edecek.

Süper Lig’in bitimine sadece 2 hafta kala, Galatasaray lider konumda bulunuyor ve ezeli rakibi Fenerbahçe’nin 6 puan önünde yer alıyor. Sarı-Kırmızılı ekip, 24. şampiyonluk kupasını kaldırmak için heyecanla bekliyor. Pazar günü oynanacak derbi maçında Galatasaray, herhangi bir puan alması halinde sezonu şampiyon olarak tamamlayacak.

Ancak, Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Galatasaray’ın zaferini kupa ile taçlandırması bir engelle karşı karşıya. Süper Lig Müsabakaları Statüsü gereği, matematiksel olarak şampiyonluk henüz kesinleşmediği için, Galatasaray Fenerbahçe karşısında galip gelse bile resmi şampiyonluk kupasını kaldırma hakkına sahip değil.

Bu nedenle Galatasaray yönetimi, Fenerbahçe’nin sahaya çıkmaması sebebiyle hükmen galip ilan edildiği Turkcell Süper Kupa’nın yanı sıra, Kadın Futbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nın kupasının da derbi maçına getirilmesi için TFF’ye resmi bir talepte bulunacak. Bu adım, şampiyonluk kutlamalarına ayrı bir anlam katmayı hedefliyor.

Süper Lig Müsabakaları Statüsü’nün 11. maddesi, birinci olarak tamamlayan kulübe şampiyonluk kupası verilmesini kapsıyor. Ancak, şampiyonluğun matematiksel olarak daha erken belirlenmesi durumunda kupanın ev sahibi kulüp tarafından son maçta alınabileceği öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir