BeşiktaşGenel

Semih Kılıçsoy Yuvadan UçuyorBeşiktaş’ın genç yeteneği Semih Kılıçsoy, Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin radarına girmiş durumda. 18 yaşındaki bu yetenek, 11 maçta 7 gol ve 1 asistlik performansıyla dikkatleri üzerine çekerken, 15 üst düzey ligde bu yaş altı oyuncular arasında en fazla skor katkısını sağlayan isim oldu.

Bu etkileyici performansıyla, önemli kulüplerin dikkatini çeken Semih Kılıçsoy için Almanya’dan Dortmund ve Frankfurt, İngiltere’den Arsenal ve Aston Villa, İspanya’dan Atletico Madrid, İtalya’dan da Juventus’un scout ekiplerini görevlendirdiği belirtiliyor.

Özellikle Dortmund’un, uzun süredir Semih’i izlediği ve transferi için büyük bir çaba harcayacağı ifade ediliyor. Semih’in EURO 2024’te A Milli Takım’da yer alarak değerini daha da katlayacağı ve bu durumun Beşiktaş’a da maddi olarak büyük katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, Semih’in performansıyla ilgili olarak, “Çıkıp sorumluluk alması, yeteneğini ortaya koyması en sevindirici olaydı.

Uzun yıllar Beşiktaş’ta oynar demek istiyorum ama tutabileceğimizi de zannetmiyorum. Türk futbolunun son yıllardaki en büyük yıldızı.” şeklinde konuşmuştu. Semih’in Beşiktaş ile 2028 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir